Dožinky v Turej Lúke 2022

Dožinky v Turej Lúke 2022

Galéria

Dejiskom Dožinkov budú opäť oddychový areál Padelky, uličky mestskej časti Turá Lúka, Gazdovský dvor a v nedeľu aj miestny evanjelický chrám Boží.

Program sa začne v sobotu 13. augusta 2022 o 10.00 h Dožinkovým jarmokom, ukážkami tradičných remesiel, ochutnávkou regionálnych špecialít Jak od babičky v Turej Lúke a aktivitami pre deti v Padelkoch. Pre tie budú v areáli pripravené tradičné detské ihrisko, minifarma i lesná škôlka. Nebude chýbať ani výstava poľnohospodárskych strojov.

O 10.30 h sa na poli v Padelkoch rozbehnú ukážky tradičných poľných prác - žatvy a mlatby v podaní členov Folklórnej skupiny Kýčer z Turej Lúky a Folklórneho súboru Kopa z Myjavy. O polhodinu neskôr odštartujú detské tvorivé dielne, prezentácia Pracovnej učebnice tradičnej kultúry a Gurmánske hody pripravované Poľovníckym združením Turá Lúka.

Na 12.15 h bude pre návštevníkov pripravená školička spevu a tanca nazvaná De sme žali, tu sme žali a o 13.00 h na pripravenom pódiu predstavitelia Centra tradičnej kultúry v Myjave odovzdajú pozvaným hosťom ocenenia za prínos v oblasti rozvoja tradičnej kultúry.

V rovnakom čase sa v areáli Gazdovského dvora začne Koštovka páleného v réžii Občianskeho združenia Matejovec.

Sprievodný kultúrny program v Padelkoch otvoria o 13.15 h Detský folklórny súbor Kopaničiarik zo ZUŠ Myjava a Folklórna skupina Verešváran z Červeníka. Ich pásmo nesie názov Na poli vrtkí a v tanci hybkí.

O 14.30 h začnú folkloristi pripravovať dožinkové vence, aby s nimi o 15.00 h prešli Turou Lúkou a o 15.30 h ich v Gazdovskom dvore odovzdali gazdovi, ktorý koscom za odmenu vystrojí tradičné pohostenie - oldomáš so zábavou a tanečnými hrami. Potom bude program o 17.00 h pokračovať Dožinkovým posedením s Kopaničiarikom a Verešváranom a o 19.00 h bude sobotňajší program zavŕšený zábavou s Ľudovou hudbou Šramel a DJ KIKO-m v Padelkoch.

Celé Dožinky oficiálne ukončia v nedeľu 14. augusta 2022 o 9.30 h služby Božie v turolúckom kostole. Pôjde o krojovanú dožinkovú slávnosť, v rámci ktorej sa predstaví ŽSSk z Priepasného.

Dĺžka podujatia: 700 minút
Rok výroby: 2022
Dátum lokálnej premiéry: 13. august 2022

Mesto Myjava Vás pozýva

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Sobota, 13. 8. o 10:00
Turá Lúka
Názov: Dožinky v Turej Lúke 2022
Cena: 0,00 €
Miesto: Turá Lúka